Książki z zakresu przemysłu filmowego

Autorzy o swoich książkach

Odtwórz wideo

"Casting. Pierwsze spotkanie aktor - reżyser" Julia Popkiewicz

Odtwórz wideo

"Film animowany. Sztuka czy biznes" Andrzej Wojnach

Odtwórz wideo

"Jak zdać do szkoły filmowej, czyli kino w pigułce" Tomasz Kiełbasa

Odtwórz wideo

"Muzyka w filmie" Piotr Pomostowski

Odtwórz wideo

"Prawo dla filmowców" Iga Bałos

Odtwórz wideo

"Psychologia osiągnięć dla twórców filmowych" Aleksandra Zienowicz i Ewa Serwotka

Odtwórz wideo

"Samorealizacja filmowa" Konrad Aksinowicz

Wydawnictwo

Wydawnictwo Wojciech Marzec zostało powołane w 2005 roku do wydawania książek, służących podnoszeniu kwalifikacji zawodowych z zakresu filmu, teatru, fotografii oraz mediów. Wydawnictwo powstało z myślą o tych wszystkich marzycielach i pasjonatach, którzy chcą przekraczać wyznaczone przez siebie granice.

Dobór tytułów nie jest przypadkowy – Wydawnictwo stara się zapełnić lukę w literaturze ze wszystkich możliwych dziedzin filmowych. Każda z książek jest weryfikowana przez grupę osób związanych z branżą filmową i oceniana zarówno pod względem przydatności, aktualności, jak i formy przekazania informacji.

Pierwszą publikacją o tej tematyce, która szturmem zdobyła rynek jest książka „Jak napisać scenariusz filmowy” R.U. Russina i W.M. Downsa. Po 2 tygodniach sprzedaży książka weszła na listę TOP20 najlepiej sprzedających się książek w sieci salonów Empik.
Do tej pory nakładem Wydawnictwa ukazało się 45 pozycji.

Współpracujemy z uznanymi w świecie filmowym wydawnictwami i autorami, takimi jak David Bordwell, Blain Brown, Walter Murch i Christopher Vogler oraz polskimi filmowcami, którzy odnieśli międzynarodowe sukcesy.

Zapraszamy do współpracy oraz życzymy przyjemnej i inspirującej lektury.